Daha iyi sağlık, hayattaki en küçük unsurlarla başlar. Artık Türkiye’de bulunan Q-Life ile yaşamın yakıtı hidrojen deneyimini keşfedin

Blog

Sporcuysanız veya fitnese meraklıysanız moleküler hidrojeni duymuş olmalısınız. Birçok kişi bu antioksidanın faydalarını keşfetti. Geçtiğimiz birkaç yıl içinde giderek artan sayıda insanın kullanması popülaritesini artırdı.

Diyetlerine hidrojenden zengin suyu ekleyen sporcular toparlanma süreçlerinde büyük gelişme olduğunu söylüyor, artrit hastaları hidrojenden zengin suyu kullanmanın ağrılarını hafiflettiğini ve enflamasyonu azalttığını iddia ediyor, ve günlük kullanıcılar yaşlanma karşıtı etkilerinden ve genel enerji durumlarındaki artıştan bahsediyorlar.

Moleküler hidrojenin sportif performansı artıran ve antrenmandan sonra toparlanma sağlayan faydaları çoktur. H2 egzersiz kaynaklı oksidatif stres artışı ve spor sakatlıklarına karşı yenilikçi bir tedavi sağlar ve idman performansını artırma konusunda ciddi bir potansiyeli vardır. Hidrojen, antioksidan, anti-enflamatuvar, hücre sinyali alkalileştirme özellikleriyle ideal bir spor hekimidir çünkü kas yorgunluğunu azaltır, yoğun antrenmanın sebep olduğu ağrıları rahatlatır ve birçok sporcunun yakalandığı ciddi sakatlıkların iyileşme sürecini hızlandırır.

Çalışmalar hidrojen suyunun kas yorgunluğunu önlemekte etkin olduğunu göstermiştir. Bu antrenmana başlamadan önce önemlidir, ona göre hazırlanabilirsiniz. Antrenman sonrası da hidrojen suyu içebilirsiniz böylece vücudunuz kas yorgunluğundan kolay toparlanabilir.

Moleküler hidrojen suyunun insanda doğal bir enerji artışı yaptığı biliniyor. Bu antrenman için de faydalıdır. Sonuç olarak moleküler hidrojen suyu genel spor performansını artırmak için mükemmeldir. İyi bir terleme seansını seven sporcular veya diğer herkes için mükemmel !

Yapılan son çalışmalar moleküler hidrojenin hücre sinyal iletimini etkilediğini ve alkalileştirme görevi gördüğünü ve bu yeni tanımlanmış etki mekanizmasının klinik tıptaki uygulanma potansiyelini daha da genişlettiğini bildiriyor.

Özellikle egzersiz performansını artırma potansiyeliyle hidrojen terapisi, egzersiz kaynaklı oksidatif stres ve spor sakatlanmalarına karşı etkili ve özgün bir yenilikçi tedavi olabilir.

MOLEKÜLER HİDROJENİ ALDIKTAN SONRA NE OLUYOR

Moleküler hidrojen elementler tablosundaki en hafif elementtir. O kadar hafiftir ki kanınızla bütün vücudunuzu rahatça dolaşabilir. Moleküler hidrojen hücrelere ve hücre çekirdeğine girebilir ve serbest radikallerin oksidatif stres yaratarak sebep olduğu DNA hasarlarının giderilmesine yardımcı olur.

Moleküler hidrojen cildin gençleştirilmesi ve kanserin azaltılmasıyla da ilişkilidir. Moleküler hidrojenin vücudumuz üzerindeki olumlu etkileri onun pek hafife alınmaması gerektiğini gösteriyor.

Örneğin, diyette hiçbir değişiklik yapmadan sekiz haftalık bir sürede hidrojen suyu almanın oksidatif stres yaratarak hastalıklara sebep olan tehlikeli serbest radikallere karşı vücudu güçlendirdiği görülüyor. Ayrıca, kolestrol hapı kullanan hastalara kıyasen kolestrol seviyesinde de düşme görülür.

Hidrojenden zengin suda (H2 olarak bilinir) bulunan moleküler hidrojen zamanla zihinsel uyanıklığı genel enerji seviyesini de artırır.

Yüzlerce tıbbi araştırma moleküler hidrojenin en yeni terapi olduğunu gösteren kanıtlar yayınlamışken siz neden moleküler hidrojeni günlük hayatınızda kullanmayasınız.

MOLEKÜLER HİDROJENLE SPORTİF PERFORMANSI ARTTIRIN

Moleküler hidrojen bilhassa sporcular için önemlidir. Yoğun fiziksel aktiviteden sonra vücudun toparlanmasına yardım ettiği için işe yarar. Antrenman sırasında ve sonrasında su içerek gördüğünüz faydadan çok daha fazlasını hidrojen suyu içerek görürsünüz. İyileşmeye yardım eden tek su odur.

İhtiyacınız olan moleküler hidrojeni almanın en kolay yolu hidrojen suyu içmektir. Moleküler hidrojenin sağlığınıza olan şaşırtıcı faydalarını öğrenin.

Artan sayıdaki çalışmalar moleküler hidrojenin antrenmanınıza önemli katkı sağlayabileceğini gösteriyor. Performansınızı artırmanıza ve kendinizi çabuk toparlamanıza yardım eder. Spor veya fitness programınıza hidrojen suyunu katmanız aktiviteleriniz için çok faydalı olur. En iyi sonucu almak için fiziksel aktvitenizden önce veya sonra içebilirsiniz!

Aşağıda moleküler hidrojenle spor performansınızı artırmanın en iyi yollarını bulabilirsiniz:

Cartoon Drinking Water

DAHA UZUN VE DAHA İYİ SU TUTMA

Hidrojen suyu yalnızca enerjinizi artırıp kaslarınızı canlandırmakla kalmaz vücudunuzun daha uzun sure su tutmasını sağlar. Hidrojen suyu başka hiçbir içeceğin yapamadığı ölçüde susuzluğunuzu giderir ve biz de bunu nasıl yapabildiğini araştırdık.

Bir kere, egzersiz yaparken vücudunuz doğal olarak su ve tuz kaybeder. Bunun sebebi kaslarınızın normalden daha hızlı hareket etmesi ve kalp atışlarınızın giderek hızlanmasıdır. Sonra vücudunuz daha fazla ısınmaya başlar ve fazla ısıyı gözeneklerinizden sıvı olarak dışarı atar.

Vücudunuz terlediğinde esasen su kaybeder, vücut susuz kalır; bu da susamanıza sebep olur. Halbuki hidrojen suyunun içindeki ekstra hidrojen molekülleri hücrelerinize yapışır ve uzun süre susuzluk hissetmezsiniz.

FASTER MUSCLE RECOVERY

DAHA HIZLI ADELE İYİLEŞMESİ

Egzersiz öncesinde veya sonrasında içtiğiniz hidrojen suyu spor performansınızı optimize eder. Hayvanlar üzerindeki bir çalışmada hidrojen suyunun kas distrofisi olan farelerde kas yitimine engel olduğu görüldü. Aynı şekilde hidrojen, çoklarınca usta antioksidan olarak tanımlanan glutatyonun vücuttaki doğal üretimini artırdı. Hidrojenin sporcular ve egzersiz üzerindeki etkileri ilgi göstermeye değecek umut verici bir konu.

Egzersiz öncesi alınan hidrojenden zengin suyun içindeki kafi miktarda hidrojen kandaki laktat seviyesini azalttı ve kas fonksiyonlarındaki egzersize bağlı zayıflamayı tersine çevirdi.

Molecular Hydrogen Reduces Lactic Acid

SPOR İYİLEŞMESİNİ HIZLANDIRIR

Hidrojen suyu seçkin sporcularda yoğun antrenman sonrası görülen kas yorgunluğunu azaltır. Bunu da laktik asit çoğalmasını azaltıp kas fonksiyonlarını artırarak yapar. Hidrojen suyu bir antioksidan işlevi görerek laktik asiti azaltıp enerjiyi artırarak bu engelleri kaldırır.

HEMEN MOLEKÜLER HİDROJEN İÇMEYE BAŞLAYIN!

Hidrojenden Zengin Su sporcu performansı, iyilleşmesi ve sağlığının anahtarı olabilir. Moleküler hidrojen evrendeki en küçük molekül olduğu için hücre zarına ve mitokondriyalara çabucak yayılır ve orada toksik serbest radikallerin yok edilmesine yardım eder. Gerçekten Moleküler Hidrojen kaslarınızın çabuk onarılmasına yardım edebilir.

Bu aynı zamanda sporcular üzerinde yapılan çalışmalarda moleküler hidrojen takviyesinin kandaki laktat (laktik asit) seviyesini nasıl azalttığını gösteren ana sebeptir. Çalışmada görüldü ki moleküler hidrojen mitokondriyanın enerji üretimini (ATP) geliştirmektedir. Ayrıca bu çalışmalar moleküler hidrojenin yorgunluğu ve kas hasarını azalttığını göstererek H2’nin sporcular ve sporcu performansı üzerinde faydalı olduğunu ispat etti.

Moleküler hidrojen konusunda kişilerden gelen önemli soruları ve cevapları öğrenebilirsiniz.

Kaynaklar

Iida A, Nosaka N, Yumoto T, Knaup E, Naito H, Nіѕhіуаmа C, Yаmаkаwа Y, Tѕukаhаrа K, Tеrаdо M, Sato K, Ugаwа T, Nakao A: The Clinical Aррlісаtіоn оf Hуdrоgеn аѕ a Mеdісаl Trеаtmеnt. Aсtа Mеd Okayama 2016; 70: 331-337.

Olson JW, Mаіеr RJ: Mоlесulаr hуdrоgеn as аn еnеrgу ѕоurсе fоr Hеlісоbасtеr руlоrі. Science 2002; 298: 1788-1790.

httрѕ://www.rеѕеаrсhgаtе.nеt/рublісаtіоn/230670233_Hуdrоgеn-ѕuррlеmеntеd_drіnkіng_wаtеr_рrоtесtѕ_саrdіас_аllоgrаftѕ_frоm_іnflаmmаtіоn-аѕѕосіаtеd_dеtеrіоrаtіоn

httрѕ://www.nсbі.nlm.nіh.gоv/рmс/аrtісlеѕ/PMC3395574/

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/22146674

httрѕ://www.kаrgеr.соm/Artісlе/FullTеxt/489737