Daha iyi sağlık, hayattaki en küçük unsurlarla başlar. Artık Türkiye’de bulunan Q-Life ile yaşamın yakıtı hidrojen deneyimini keşfedin

Blog

Moleküler Hidrojen veya ‘hidrojen suyu’nu kullananların sosyal medyadaki paylaşımlarının nasıl bir coşku ve heyecana yolaçtığını duymuşsunuzdur. Bu gıda takviyesi olay oldu kuşkusuz! Evet, tüm sular hidrojen içerir (formülü H2O zaten), ancak sağlığa sayısız faydaları olan bu en küçük biyo-yararlanım molekülü vücuda almanın en kolay yolu, moleküler hidrojen tabletleri ve hidrojen suyu üreteçleridir. Aşağıda, moleküler hidrojenin genel sağlık üzerindeki faydalarını gösteren 10 çalışmayı göreceksiniz.

KANSER ARAŞTIRMASI

Moleküler hidrojenin antienflamatuar olduğu ve dolayısıyla kanserli tümörlerin büyümesini engellediği kanıtlandı. Moleküler hidrojenin antienflamatuar olarak sağladığı faydalarla ilgili çok sayıda çalışma var. Özellikle bu çalışma hidrojen vücudun özümseyebileceği en küçük biyo-yararlanım molekül olduğu için onun antioksidan gücünün diğer antioksidanlara nazaran çok daha tesirli olduğunu çünkü büyük miktarlarda alınsa dahi aşırı doz problemi yaratmadığını ortaya koyuyor. Bu demek ki, moleküler hidrojen antioksidan miktarını artırmak isteyenler için mükemmel bir kaynak , ayrıca yakın gelecekte kanser hastalarıiçin potansiyel bir tedavi olacak.

DİYABET ARAŞTIRMASI

Hidrojenden zengin suyun tip 2 diyabet üzerindeki rahatlatıcı etkileri birçok kereler ispat edildi. Özellikle bir çalışma hidrojenden zengin suyun (moleküler hidrojen tabletleri içeren) diyabet gibi hastalıklarla gelen oksidatif stresi hafiflettiği, kandaki glukozu azaltan bir etki yarattığı ve vucüdun şeker direncini önlemeye yardımcı olduğunu gösteriyor. Bu, tip 2 diyabeti olup hastalık semptomlarını ucuz ve alternatif metotlarla gidermeye çalışanlar için olağanüstü bir yarar sağlıyor.

PARKINSON ARAŞTIRMASI

Vücudun bir biçimde işlevsel özerkliğini kaybetmesine sebep olduğu için Parkinson üzücü bir hastalık. Parkinson genellikle oksidatif strese bağlı olarak kötüleşen bir diğer hastalık – Moleküler Hidrojenin ve hidrojenden zengin suyun antioksidan özelliği sayesinde düzenli dozlar halinde alınan moleküler hidrojen bu stresi rahatlatıyor. Japonya’da yapılan bir çalışma moleküler hidrojenin Parkinson hastaları üzerinde olağanüstü faydaları olduğunu gösterdi. Bu heyecan verici bedensel yararlar çift yönlü; öncelikle Parkinson semptomlarını azaltma potansiyeli olduğu, ikinci olarak Parkinson’un zaman içinde ilerleyerek kötüleşme şansını azalttığı anlaşıldı. Dolayısıyla, Parkinson hastalığından muzdarip olanlar için moleküler hidrojen kullanımının inanılmaz yararları var ve semptomları kısmen hafifletmek için çok tavsiye ediliyor.

BEYİN ARAŞTIRMASI

Beyin hassas bir organımızdır ve biz gri cevizlerimizi korumak için herşeyi yapmalıyız! Birçok kereler söylendiği gibi beyinle ilgili hastalıklardan korunmanın en iyi ve basit yolu onu çalıştırmak ve ona iyi bakmaktır. Moleküler hidrojenin beyin üzerindeki etkileri sonsuzdur ancak bu faydalardan sadece bir örnek versek o da zihinsel sağlığı önemli ölçüde artırdığı gerçeğidir. Moleküler hidrojenin anksiyete ve depresyon gibi birçok zihinsel hastalıkların semptomlarını kısmen hafiflettiği görüldü. Ruhsal durumdaki genel düzelme beyinin sağlıklı bir şekilde korunması için önemlidir çünkü büyük ölçüde yaşam kalitesini de artırır. Daha iyi bir yaşam kalitesine sahipseniz daha uzun ve daha iyi bir hayatınız olacaktır!

GÖZ & KULAK ARAŞTIRMASI

Diğer hastalıklara ve bu yazıda ele alınan sorunlara kıyasla gözler ve kulaklar ikincil kalabilir ancak hatırlanmalıdır ki sağlıklı gözlere ve kulaklara sahip olmanın yaşam kalitemize büyük katkıları vardır! Araştırmalar düzenli dozlar halinde alınan hidrojenden zengin suyun potansiyel işitme kaybını önleyebildiğini ve yaşın görme gücü üzerindeki etkilerini azaltabildiğini göstermiştir. Diğer bir deyişle moleküler hidrojen kullanıldığında gözlerdeki bozulma yavaşlamakta, ileri yaşta bile iyi görmeyi kolaylaştırmaktadır!

METABOLİK SENDROM ARAŞTIRMASI

Metabolik sendrom sizin inme, kalp krizi veya tip 2 diyabet geçirme riskinizi artıran koşullarla bağlantılı genel bir terimdir. Bu koşullar genellikle yüksek tansiyon ve yüksek kan şekeri gibidir. Moleküler hidrojenin vücudun yağ asitleri alımını yavaşlattığı için insanlarda kalp hastalıkları veya inme yatkınlığına sebep olan fazla kilolardan kurtulmaya yardım ettiği ispatlanmıştır. Ayrıca, metabolic sendromu olan erkeklerde sıkça görülen ereksiyon bozukluğuna karşı koruma sağladığı da kaydedilmiştir.

KALP HASTALIĞI ARAŞTIRMASI

Sağlıklı tutmaya çalışmamız gereken en önemli organlarımızdan biri kalptir çünkü Birleşik Amerika’da bir numaralı ölüm sebebi (özellikle erkekler için) kalp hastalıklarıdır. Potansiyel kalp hastalıklarını azaltmaya yönelik çabaların çoğunluğu beslenme odaklıdır, düzenli olarak moleküler hidrojen alınması da çok iyi bir önleyici tedbirdir. Bir kez daha hidrojenden zengin suyun antienflamatuar etkilerine kardiyovasküler sistemdeki enflamasyonu azaltması ve bireylere kalp hastalığından korunmalarında yardımcı olması bakımından atıfta bulunulmuştur.

BÖBREK ARAŞTIRMASI

Toksinleri uzak tuttuğu için moleküler hidrojenin böbrekler üzerinde belirgin koruyucu faydaları olduğu kaydedilmiştir Toksinsiz oldukları sürece böbrek fonksiyonları kolayca sağlanacaktır! Böbreklerin iyi şekilde çalışıyor olması böbrek hastalıklarını ve böbrek taşı oluşumunu engeller.

KARACİĞER ARAŞTIRMASI

Karaciğerinde az da olsa bir hasar olmayan birine rastlamak çok zordur, çünkü hayatınız boyunca tükettiğiniz alkol her seferinde karaciğerinize bir nebze hasar verir. Moleküler hidrojenin, mevcut oksidatif stresi hafiflettiği için, karaciğer yağlanması tedavisinde etkili sonuçlar verdiği görülmüştür. Karaciğer yaralanmalarının iyileşmesi sırasında da son derece faydalıdır çünkü sifa sürecini hızlandırır ve böylece karaciğeri daha fazla hasar görmekten korur.

CİLT VE RADYASYON ARAŞTIRMASI

Moleküler hidrojenin cilt rahatsızlıklarında birçok bakımdan büyük yarar sağladığı görülmüştür. Bir çalışma hem hidrojenden zengin suyu içmenin ve hem de banyo yapmanın sedef hastalığı semptomlarını kısmen giderdiğini göstermiştir. Bir diğeri, Japonya’daki Fukushima olayı mağdurları üzerinde çalışmalar yapıldığında hidrojenden zengin suyun radyasyonun dahili dozunu azaltma poyansiyeli olduğunu göstermiştir.