Daha iyi sağlık, hayattaki en küçük unsurlarla başlar. Artık Türkiye’de bulunan Q-Life ile yaşamın yakıtı hidrojen deneyimini keşfedin

Blog

COVID-19 pandemiğinin tüm dünyaya agresif bir şekilde yayılması ile genel sağlığımızın ve refahımızın her zamankinden daha fazla farkındayız. Ellerinizi düzenli olarak yıkamanın iyi bir uygulama olduğunu zaten biliyorduk. Artık ellerinizi en az 20 saniye boyunca sabunla yıkamanın veya iyi bir dezenfektan kullanmanın hayati önem taşıyacağını da öğrendik. Ayrıca böyle bir hastalıkla mücadelede bize ne tür ürünlerin yardımcı olabileceğini de araştırıyoruz. Neyse ki, hidrojen suyuna yardımcı olabilecek oldukça iyi bilinen bir ürünümüz var. Daha da iyisi, bu suyun evde yapılabilmesidir. İşte bu suyun sağlıklı kalmanıza ve COVID-19 salgına karşı savaşmanıza nasıl yardımcı olacağına dair 5 ipucu.

MOLEKÜLER HİDROJEN SU İLE BAĞIŞIKLI SİSTEMİNİZİ ARTIRIN

h2 boost immune system

Hidrojen suyu aslında vücuda büyük fayda sağlayan zengin bir alkali sudur. Aktifliği düşük veya zayıflamış bir bağışıklık sistemi, vücudu hastalıklara ve enfeksiyonlara maruz bıraktığı için vücudu riske atar. Bağışıklık sisteminizi güçlendirmenin en iyi ve etkili yollarından biri bol su içmektir. Doğal olarak, daha kaliteli bir su vücudunuza daha iyi hizmet edecektir. Kirlenmiş su tam tersi bir etkiye sahip olacaktır. Hidrojen suyu, bağışıklık sisteminizi en iyi şekilde artıracak süper bir hidrant olduğundan, mevcut en iyi seçenekler arasında sayılmaktadır. Su, bağırsak sağlığı için de gereklidir. Gerçek şu ki, sağlık ve hastalık hem doğrudan bağırsakla bağlantılıdır, çünkü besinlerimizin geldiği yer ve fazla atık malzemeler dışarı atılır. Hidrojen suyu içmek bağırsak sağlığını artıracak ve bu da bağışıklığınızı artırmaya yardımcı olacaktır. Sağlıklı bir bağırsak her zaman iyi bir floranın gelişmesine neden olan bir alkalin pH’a sahiptir ve hidrojen suyu da bu pH’ın korunmasına yardımcı olur. Sağlıklı bir bağırsak ve güçlendirilmiş bağışıklık sistemi, vücudunuzun COVID-19 gibi bir virüsle savaşmasını kolaylaştırır.

QLIFE HİDROJEN SU JENERATÖRLERİ EN TEMİZ SUYU ÜRETİR

Qlife Hidrojen Su Jeneratörü ile evde hidrojen suyu yaparken aynı makine, hipokloröz bir asit olan HOCl ile oksijenli ve asitli su üretmek için de kullanılabilir. HOCl konsantreli su asla boşa gitmemelidir ve kullanışlı bir sprey haline getirilebilinir. Yüzeyleri temizlemek için evin içinde, çevresinde ve virüs, mikrop ve bakterilerin gizlendiği her yerde kullanılabilen olağanüstü bir dezenfektan görevi görür. Aktif bir bileşen olarak HOCl içeren su, makineye tuzlu su eklenerek su jeneratöründe üretilebilir. Elde edilen su, COVID-19 salgını sırasında ellerinize ve yüzünüze püskürtülebilir ve ayrıca mutfak tezgahı ve banyo muslukları gibi sık sık dokunduğunuz tüm yüzeylere dezenfekte etmek ve mikropları ve bakterileri öldürmek için spreyleyebilirsiniz.

VÜCUDUNUZDA İNFLAMMASYONU AZALTIN

reduce inflammation

Günümüzdeki yaşam tarzı vücudumuzda oksidatif stresi arttırır, bu da kronik hastalıklarda neden olur. Zihnimizi ferahlatmaya yardımcı olmayan tüm COVID-19 medya bombardmanından bile bahsetmiyoruz. Oksidatif stres, serbest radikallerin üretimi ve ortadan kaldırılması arasındaki bir dengesizliktir. Bu dengesizlik kronik inflamasyona neden olabilen şeydir ve kronik hastalığa da neden olabilen bu tip inflamasyondur.

Böylece, serbest radikaller sağlığınıza ve tüm vücudunuza ciddi zarar verir ve bağışıklık sistemimizi zayıflatır. Diğer yandan antioksidanlar savaşırken hücrelerimizi bu serbest radikallere karşı korurlar. Antioksidanlar çeşitli taze meyve ve sebzelerle tüketilebilir, ancak yediğimiz yiyecekler vücudumuzu başarıyla korumak için yeterli değildir. Moleküler Hidrojenin inanılmaz bir antioksidan kaynağı olduğu kanıtlanmıştır ve hidrojen suyu, vücudumuzdaki iltihabı azaltmak için kullanılabilen serbest radikalleri başarılı bir şekilde nötralize edebilir. Özellikle öksürürken. Hidrojen suyunun iltihap azaltma özellikleri de kas yorgunluğunu önlemede etkilidir ve yoğun fiziksel aktiviteden sonra vücudun iyileşmesine yardımcı olur. Ayrıca vücuda enerji takviyesi sağladığı ve genel performansı geliştirdiğine inanılmaktadır.

HİDROJEN SUYU GENEL MODUNUZU GELİŞTİRMEYE YARDIMCI OLABİLİR

h2 improves mood

Modern yaşam tarzımızın ve artan oksidatif stresin vücut üzerinde sahip olduğu bir başka etki de nöro ilişkilidir. Hücrelerimizde serbest radikallerin birikmesi, bilişsel işlevde azalma, anksiyete, ruh hali değişimleri ve hatta depresyon gibi bir dizi nöro-bilişsel ve nöro-psikolojik etkiye bağlanmıştır.

Bir araştırma, hidrojen suyunun sağlıklı bir popülasyonda yaşam kalitesini artırabileceğini göstermiştir. Aynı nedenle hidrojen suyu, serbest radikallerle savaşan ve iltihabı azaltan bir antioksidan olmakla beraber ruh haliniz ve zihinsel durumunuz üzerinde de olumlu bir etkisi vardır. Hücrelerinizde serbest radikallerin birikmesi azaldığında, ruh haliniz yükselecek ve genel bir iyilik hali hissedilecektir. Bu yüzden Covid-19 konusunda strese son verin ve hidrojen suyu içmeye başlayın.

HİDROJEN SUYUNUN GENEL SAĞLIĞIMIZ İÇİN FAYDALARI

Hidrojen suyunun esasen serbest radikallerle savaşma ve vücudu genel olarak refahınız için sahip olduğu sınırsız faydalar için konuştuğu alkali yapma kabiliyetine sahip olduğu düşünüldüğünde. Hastalıkların alkali bir ortamda gelişemeyeceğini ve yine de modern yaşam tarzlarımızın, anlık sonuç arayışlarımızın ve rafine diyetlerin hepsinin serbest radikallerle dolu asidik bir sisteme katkıda bulunduğunu unutmayın. Bu yüzden günlük su alımınıza kalıcı olarak birkaç bardak hidrojen suyu eklemenin bariz bir çözümü gibi görünüyor. Hidrojen yabancı bir madde olmadığından hidrojen suyunun tamamen güvenli olduğunu unutmayın.

Daha iyi bir yaşam kalitesi arayışında hidrojen suyuna dönüşmek için daha fazla motivasyona gerek olmamalıdır, ancak burada ekstra bir motivasyon için genel refahınızı artıran bir özet ve bazı ekstra faydalar vardır:

  • Anti-inflamatuar özellikler
  • Alerjiler için çözüm
  • Bağışıklık sistemini güçlendirir
  • Yorgunluğu azaltır ve canlılığı artırır
  • Belleği geliştirir ve genel zihinsel sağlığınız için iyidir
  • Dejeneratif hastalığı önler ve tersine çevirir
  • Vücudun her yerinde çalışan güçlü antioksidan
  • Yaşlanma karşıtı
  • Mükemmel hidrantdır
  • COVID-19 ile mücadelede yardımcı olur