Daha iyi sağlık, hayattaki en küçük unsurlarla başlar. Artık Türkiye’de bulunan Q-Life ile yaşamın yakıtı hidrojen deneyimini keşfedin

Blog

Çok sayıda araştırma hidrojenden zengin suyun sağladığı temel sağlık faydalarının bilindiğini teyit etmektedir. Amazon’da her gün hidrojenden zengin su üreten yeni teknoloji alet ve makinaları bulabilirsiniz ama sadece birkaç tanesi saf hidrojen elde etmenin en etkili teknolojisi olan SPE/PEM membranı kullanmaktadır. Elde ettiğiniz suda bu bile tek başına büyük değişiklik yapar. Görüyorsunuz Hidrojenden zengin su tıbbi bir atılımdır. Herkesin ulaşabileceği bir tedavi yoludur. Yapacağınız tek şey bugün hidrojenden zengin su tüketmeye başlamaktır. Ne kadar içerseniz için, bilinen hiçbir olumsuz yan etkisi yoktur – sadece faydasını görürsünüz.

Şimdi doktorlar, hidrojenden zengin suyun antioksidan ve anti-enflamatuvar özelliklerini daha yakından inceliyorlar ve koruyucu hekimlik alanında nasıl kullanılabileceğine bakıyorlar. Hidrojenden zengin suyun bu kadar sağlıklı olmasının anahtarı negatiflerle pozitifleri dengeleme özelliği ve vücudunuzun sağlıklı bir ortamda dengeli bir şekilde serpilmesini sağlamasıdır. Bu kuşkusuz sağlıklı yaşamak ve vücudunuzu formda tutmanın en önemli unsurudur. Örneğin, hidrojenden zengin suyun kanser ve nörolojik hastalıklardaki önleyici özellikleriyle ilgili birçok araştırma gördük. Ancak, hidrojenin diyabet ve obezite gibi metabolic sendromlarla nasıl savaştığı bu kadar iyi bilinmiyor.

METABOLİK SENDROM NEDİR?

Metabolik sendrom, birbiriyle bağlantılı semptomların kardiyovasküler hastalıklar ve tip 2 diyabet riskini artırması olarak tanımlanabilir. Bu da obezite, insulin direnci, yüksek kolestrol ve yüksek tansiyona işaret eder. Hastalar hidrojenden zengin su tükettiğinde şu olur; vücutlarındaki antioksidan enzimleri o kadar çok artar ki vücutları oksidatif stresin sebep olduğu problemleri etkisizleştirir ve bu da daha sağlıklı olmak demektir.

DİYABET

Dünyaca ünlü bilim insanlarının yaptığı araştırmalar hidrojen suyunun tip 2 diyabeti olan farelerde karaciğer yağlanmasını kayda değer ölçüde azalttığını gösteren yeterli kanıt sunmaktadır. Çok yüksek yağ oranı olan diyetle besledikleri fareler üzerinde de aynı etki görülmüştür. Ayrıca, hidrojenden zengin su metabolizmanın daha efektif olmasını sağladığı için glukoz ve trigliserit gibi negatif proteinlerin seviyesinde de düşüş olduğu görülmüştür.

Potansiyel hastalarla yapılan bir çalışmada, araştırmacılar 8 hafta boyunca 2 litreye kadar hidrojenden zengin su içilmesi durumunda total kolestrolün sert bir düşüş gösterdiğini buldular. Bu sonuç HDL kolestrolün yani iyi kolestrolün artması, dolayısıyla kötü kolestrolün düşmesiyle mümkün oldu.

OBEZİTE

Because hydrogen enriched water stimulates the metabolism to have more energy and work more effectively. It can greatly help patients who are trying to lose weight. Therefore it is an amazing tool for physicians to use as a preventative measure for obesity. Furthermore, reports have shown that it can also help prevent atherosclerosis which is the condition that causes your arteries to harden.

All in all, hydrogen rich water, is an amazing overall body healer which can greatly help your body prevent developing metabolic syndromes. Just make sure you get the one with SPE/PEM technology and drink at least 2 liters of day and you will find yourself healthier and more energized every day!

Kaynakça
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21293445
Molecular Hydrogen: New Antioxidant and Anti-inflammatory Therapy for Rheumatoid Arthritis and Related Diseases
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3788323/
Consumption of hydrogen water prevents atherosclerosis in apolipoprotein E knockout mice.
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/18996093
Effectiveness of Hydrogen Rich Water on Antioxidant Status of Subjects with Potential Metabolic Syndrome—An Open Label Pilot Study
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2831093/SourceQlife Today